Damskie czapki na zimę kontra czapki męskie

czapki na zimę

Męskie i damskie czapki na zimę

Za oknem zmienia się aura i wielkimi krokami zbliża się zima. Z szafy powoli wyciągamy cieplejsze okrycia wierzchnie. Płaszcze i kurtki wracają do łask, coraz częściej zaczynamy również kompletować zimową garderobę. Czapki zimowe, szaliki i rękawiczki to gadżety każdego zmarzlucha. Przy dużym mrozie w czapkach chodzą mężczyźni, którzy chcą aby ich ubrania były ciepłe i wygodne, ale czapki noszą też kobiety które traktują je głównie w kategorii estetyki. Zatem po jakie czapki na zimę sięgają mężczyźni, a jakie wybierają kobiety? Czy damskie czapki na zimę różnią się znacznie od męskich?

Moda damska przede wszystkim

Płeć piękna stawia głównie na wygląd i styl. Czapka to element, który ma pasować do całości ubioru. Oczywiście liczą się względy komfortu, ciepła i wygody, ale są one drugorzędne. Kobiety dobierają nakrycia głowy w zależności od okrycia wierzchniego. Do długiego eleganckiego płaszcza Panie założą czapkę w neutralnych kolorach, jednolitą, bez krzykliwych wzorów. Do krótkich płaszczy w neutralnych kolorach, np. czarnych wybiorą czapki na zimę w modnych, wyróżniających się kolorach i o ciekawych wzorach. Wybierając kurtki na zimę kobiety lubią zaszaleć i wybrać czapkę nie tylko o ciekawym kolorze i wzorze, ale także o wyróżniającym się modelu. Kobiety coraz częściej oprócz czapek noszą berety, czapki z pomponami, czy też kapelusze. Równie chętnie sięgają również po zakup czapki z alpaki.

Męska praktyczność

Panowie to „płeć praktyczna”, w związku z czym przy wyborze czapek kierują się przede wszystkim: ciepłem, komfortem noszenia i uniwersalnością. Mężczyźni rzadziej w swojej szafie posiadają wiele różnych czapek. W przeciwieństwie do kobiet mają swoje ulubione części garderoby, które noszą do wielu stylizacji. Mężczyźni chętniej kupują jedną czapkę w uniwersalnym kolorze, którą założą do różnych okryć wierzchnich. Męskie czapki to najczęściej tzw. „beanie”, w dużej mierze w neutralnych, praktycznych kolorach: czarne, granatowe lub szare. Mężczyźni chcący się wyróżnić, oprócz czapki w swojej garderobie posiadają również, np. kapelusz lub kaszkiet. Panowie lubiący ciepłe czapki często wybierają czapki z alpaki.
Obecnie na rynku jest duża gama czapek uniwersalnych, tzw. unisex, które z powodzeniem wybiorą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć ciepłe czapki z alpaki.