Z czego produkuje się czapki zimowe?

Zima to pora roku w której nie da się obejść bez czapki. Czapki zimowe chronią nasze głowy przed wiatrem, deszczem i śniegiem oraz zapewniają ciepło w mroźne dni. Poza funkcjami praktycznymi, mogą być też świetnym dodatkiem do naszych zimowych stylizacji. Warto wybrać okrycie głowy, które będzie zatrzymywało ciepło i świetnie się na nas prezentowało, a jest w czym wybierać.

zimowe czapki

Czapki na zimę można podzielić ze względu na kształt i materiał z jakiego powstały. Możemy znaleźć takie, które wykonano z tworzywa naturalnego, na przykład bawełny czy wełny albo tworzywa sztucznego jak akryl czy poliester. Większość czapek ma w sobie jednak kilka materiałów. Dobrym wyborem na zimne dni są ciepłe czapki z alpaki, naturalnej i delikatnej wełny, która doskonale utrzymuje ciepło i prezentuje się naprawdę dobrze. Do produkcji czapek wykorzystuje się też wełnę z angory i moher czyli wełnę z kozy angorskiej. Poza materiałami pochodzenia zwierzęcego, popularne są czapki z bawełny, włókna pochodzenia roślinnego. Tworzywo sztuczne może stanowić dodatek do czapki z materiałów naturalnych ale też stanowić jej całość. Zimowe czapki, które wyglądają nam na wełniane zazwyczaj są zrobione z akrylu, który jest wytwarzany w całości przez człowieka.

Niektóre z rodzajów czapek zimowych

Damskie czapki na zimę, a także męskie, choć w mniejszym stopniu, przybierają najróżniejsze kształty. Niektórzy ludzie wyglądają świetnie w każdym, inni muszą się nieco natrudzić, by znaleźć idealny fason. Niemniej jednak warto próbować i eksperymentować. Oto najpopularniejsze modele:

  • Czapka „smerfetka” – czapka z wydłużonym tyłem, który może zwisać z boku lub z tyłu, idealnie nadaje się na nieformalne, codzienne wyjścia.
  • Czapka z pomponem – pompony mogą być małe i duże. Znajdziemy także czapki, które mają dwa pomponiki. Mogą być zrobione z futra lub tworzywa sztucznego.
  • Czapka sportowa – ma ścisły krój i wykonuje się ją zazwyczaj z poliestru.
  • Czapka uszanka – posiada charakterystyczne klapki, które opadają na uszy i stanowią dodatkową ochronę od mrozu. Kojarzy się z wełną i skórą, ale wykonuje się je również ze sztucznych materiałów.